Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
13. 8. 2003 - Právo na informace ve veřejné správě: principy vs. praxe. 1.část – Účel legislativy svobody informací (anotace článku Ing.D.Špačka z časopisu Veřejná správa č. 23/2003)

[Veřejná správa] - Článek navazuje na publikaci „Právo na informace ve veřejné správě“ v časopise Veřejná správa 12/2003, která se zabývala vysvětlením principů otevřenosti a politické transparentnosti veřejné správy a jejich praktickému zakotvení v ústavních dokumentech vybraných států.

::Právo na informace::.........

12. 8. 2003 - Greenpeace vypluje na „LABE TOUR 2003“

[Greenpeace] - Organizace Greenpeace připravuje plavbu po řece Labi, aby zde upozornila na nebezpečí spojená s výrobou chemických látek v celé řadě průmyslových podniků nacházejících se na břehu Labe. Akce s názvem „LABE TOUR 2003 – rok poté“ se uskuteční v době od 12. do 20. srpna, symbolicky rok po loňských záplavách. Aktivisté na třech motorových člunech postupně navštíví několik měst v Polabí mezi Pardubicemi a Ústím n. Labem. ::Právo na informace::.........

11. 8. 2003 - Internetové obchody neplní povinnosti

[Svět spotřebitelů] - V testu 120 internetových obchodů provedeném Sdružením obrany spotřebitelů České republiky (SOS) své základní informační povinnosti nesplnilo téměř 90 procent z nich. Kromě jiného jsou povinni sdělit svou adresu a identifikační číslo a spotřebitele informovat o jeho právu na odstoupení od smlouvy. Občanský zákoník tím vychází vstříc spotřebiteli, který nemá v internetovém obchodě takovou možnost si zboží prohlédnout, případně nechat předvést. ::Právo na informace::.........

8. 8. 2003 - Firma chce provozovat skládku v chráněné krajinné oblasti

Česká Lípa [Hnutí DUHA Česká Lípa/ Econnect] - Firma EKO Volfartice, a.s. zahájila na konči července stavební práce na uvažované skládce odpadů v katastrálním území Volfartice. Stavbu, která by v případě realizace měla velmi negativní vliv na životní prostředí, krajinný ráz a výskyt chráněných živočichů v CHKO České středohoří, zahájila bez kladného vyřízení žádosti o integrované povolení provozu skládky od Krajského úřadu Libereckého kraje. Podle zákona č. 76/2002 Sb. (IPPC) nemohou být bez tohoto povolení žádné stavební práce zahájeny. ::Účast na rozhodování::

EKO Volfartice - informace o firmě
Žádost o integrované povolení firmy EKO Volfartice
Hnutí Duha


[počet komentářů: 1]

.........

7. 8. 2003 - Lysá je kontaminována dioxiny a polychlorovanými bifenyly

Lysá nad Labem [Arnika] - Mimořádné zasedání městského zastupitelstva dne 12. srpna 2003 v kinosále v Lysé nad Labem od 17 hodin bude informovat o výsledcích prvních rozborů zadaných vzorků drůbeže a zvěře. Sdružení Arnika a sdružení Lysin zvou obyvatele města Lysé nad Labem k účasti na rozhodování a dalším postupu úřadů. ::Právo na informace::.........

7. 8. 2003 - Ženská témata bez “ženských” časopisů aneb, proč se o nás nepíše

[Econnect] - “Jedna spolehlivá cesta, jak dnes v médiích prosadit svoje téma, je založit si vlastní noviny,” radil s lehkou nadsázkou bývalý šéfredaktor Respektu a současný spolupracovník Hospodářských novin, Petr Holub, na semináři Ženy v médiích, který pořádala společnost Člověk v tísni. ::Rovné příležitosti::

Člověk v tísni

.........

4. 8. 2003 - Žena měsíce pro měsíc srpen

PRAHA [Národní kontaktní centrum - Ženy a věda] - Národní kontaktní centrum - Ženy a věda představuje formou interview na svých webových stránkách srpnovou Ženu měsíce – úspěšnou vědkyni. Cílem projektu je ocenit a zviditelnit významné vědkyně a zároveň je prezentovat jako vzor pro studentky a mladé ženy na začátku vědecké kariéry. Ženou měsíce pro měsíc srpen je Doc. MUDr. Ludmila Prokešová, CSc. ::Rovné příležitosti::

Rozhovor se Ženou měsíce

.........

4. 8. 2003 - Zelené město oživilo vnitroblok v Ječné

PRAHA [Econnect] - Poslední červencový den byl za účasti ministerstva životního prostředí obyvatelům domu č. 28 v Ječné ulici předán do užívání rekonstruovaný vnitroblok jejich domu. Rekonstrukce domu, v kterém v 60. letech 18. století psala Božena Němcová Babičku, byla realizována v rámci projektu Zelené město. Stěžejní část projektu - rekonstrukce místa, které vybrali sami obyvatelé Prahy 2, čeká na realizaci v příštím roce.

Agora central Europe
Zelené město
Městská část Praha 2


.........

1. 8. 2003 - Labe Tour 2003 - informační kampaň Greenpeace o Labi

PRAHA [Greenpeace ČR] - Ekologická organizace Greenpeace připravuje od 12. do 20. srpna informační kampaň nazvanou Labe Tour 2003, která pojednává o hrozbě toxických chemikálií v souvislosti s chemickými provozy na břehu Labe. ::Právo na informace::[počet komentářů: 1]

.........

31. 7. 2003 - Podpora ženských projektů

PRAHA [Econnect] - Článek seznamuje s činností organizace Women Funding Network (Síť pro podporu žen), která sdružuje jednotlivce i organizace, jejichž cílem je podpora žen a dívek a tedy realizace kvalitních projektů, které pozitivně ovlivní jejich postavení ve společnosti.

Women funding network

.........

Předchozí | 1 | .. | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

sobota 8. prosince 2018 08:00 - neděle 8. prosince 2019 11:00 - Praha
Zkouška k občansví nanečisto [cz,  mkc]

Chcete zažádat o české občanství? Připravujete se na zkoušku z češtiny na úrovni B1 a na zkoušku z českých reálií? Přijďte si je k nám vyzkoušet! Praktickým seminářem Vás provede zkušená lektorka, která u zkoušek působí jako hodnotitelka. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre, Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

sobota 8. prosince 2018 09:30 - neděle 8. prosince 2019 17:30 - Praha
Public integration course Welcome to the CR in Prague [en]

We invite you to participate in the FREE immigration course „Welcome to the Czech Republic“ in Integration Centre Prague (Žitná 51, 11000 Praha 1). Please kindly note that this course is NOT intended for the EU nationals. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

středa 12. prosince 2018 19:40 - čtvrtek 12. prosince 2019 21:30 - Praha
Bla Bla Land: pojďme si spolu promluvit [cz,  mkc]

Současný svět je multikulturní společností se svými podobnostmi a rozdíly. Nás to zajímá a fascinuje. Rádi potkáváme nové lidi a bavíme se s nimi o všem v češtině. Poznali jste sebe? V takovém případě přijďte do našeho mimořádného Talk Shopu! 

• místo: Kurzy češtiny pro cizince/Czech for foreigners, Karlínské náměstí 7, 18600 Praha
• pořádají: Centrum pro integraci cizinců/Centre for integration of foreigners
• kontakt:

.........

čtvrtek 13. prosince 2018 18:00 - pátek 13. prosince 2019 19:00 - Praha
Interkulturní setkání: procházka vánoční Prahou [cz,  mkc]

Srdečně Vás zveme na poslední interkulturní setkání v tomto roce, které proběhne ve čtvrtek 13. prosince formou procházky po vánoční staré Praze. Poznáte ty nejkrásnější místa Prahy obohacené o kouzelnou atmosféru Vánoc. Dozvíte se mnoho zajímavostí ohledně vánočních svátků v Česku i v jiných zemích. Společně tak budeme mít možnost poznat nové lidi a sdílet své zkušenosti. Setkáme se v 18:00 hodin před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).

• místo: Sraz před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).
• pořádají: SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)
• kontakt:

.........

pondělí 17. prosince 2018 18:30 - středa 18. prosince 2019 20:00 - Praha
Language Café: Christmas Edition [en]

Do you know how Czech people celebrate Christmas? What are our traditional Christmas words? Let's know a little bit more about Vánoce (Christmas izn Czech). We have prepared for you Language café, where lectors from Charles University will teach you Czech words, they will tell you more about our habits and you will have a chance to taste typical Czech Christmas candy!

• místo: Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2/1, 110 00 Praha
• pořádají: ESN CU Prague
• kontakt:

.........

úterý 18. prosince 2018 17:00 - středa 18. prosince 2019 23:30 - Praha
Oslava Dne migrantů - máme co slavit! [cz,  en,  mkc]

Již potřetí pojďte s námi oslavit Mezinárodní den migrantů a pestrou tvář naši země! V letošním roce navíc slavíme 15 let působení Migračního Konsorcia a chceme 18. prosince připít na práci všech kolegyň a kolegů z našich členských organizací. 

---------
Come to our third annual International Migrants Day celebration! This year we are also celebrating the 15 years that the Czech Migration Consortium has been helping migration-focused NGO cooperate and work to improve Czech society. 

• místo: VILA Štvanice, Štvanice 858, Praha
• pořádají: Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR
• kontakt:

.........

úterý 26. února 2019 19:00 - úterý 26. března 2019 21:00 - Praha
Hledání 1. principu: Svět židovskýma očima [cz,  mkc]

Únorová debata v cyklu projektu Hledání 1. principu se uskuteční poslední úterý v měsíci od 19.00. Tentokrát se bude týkat judaismu. 

• místo: Skautský institut na Staromáku, Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha
• pořádají: Skautský institut na Staromáku a Skautský institut
• kontakt:

.........

čtvrtek 28. února 2019 18:00 - čtvrtek 28. března 2019 19:30 - Praha
EU± // Brexit – Kde si stojíme již jen měsíc před vystoupením? [cz,  mkc]

Přijďte prodiskutovat s předními odborníky na evropskou integraci, kde se momentálně nacházíme v procesu Brexitu, jaký dopad by zmíněné varianty měly na Českou republiku a české občany žijící ve Spojeném království a jaký dopad bude mít ztráta významného člena na Evropskou unii.Akce se koná 28. února od 18:00 ve Skautském institutu. 

• místo: Skautský institut, Staroměstské nám. 4/1, 11000 Praha Informace
• pořádají: EUROPEUM Institute for European Policy
• kontakt:

.........

středa 6. března 2019 17:00 - středa 18. prosince 2019 19:00 - Praha
Konverzační klub na Praze 13 [cz,  mkc]

Přijďte si procvičit své znalosti češtiny! Integrační centrum Praha navazuje na úspěšný kurz interkulturních setkání na Praze 13. Kurz je určen primárně pro mírně pokročilé (úroveň A2/B1) obyvatele MČ Praha 13. V rámci něj se zaměříte na praktickou komunikaci v každodenních situacích a naučíte se lépe rozumět českému prostředí a zvykům. Akce probíhá každou středu od 17: do 19:00 v Městské knihovně v OC Lužiny.

• místo: Obchodní centrum Lužiny, Archeologická, 15500 Stodulky, Hlavní Město Praha, Czech Republic
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

čtvrtek 28. března 2019 19:00 - 21:00 - Praha
Bronislav Ostřanský: O současném islámu [cz,  mkc]

Uvedení publikace Současný islám: Tendence a dynamika a debata s jejím autorem, arabistou a islamologem Bronislavem Ostřanským. Akce se koná 28. 3. od 19:00 v Knihovně Václava Havla. 

• místo: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, 110 00 Praha
• pořádají: Knihovna Václava Havla a Nakladatelství Academia
• kontakt:

.........

Širší přehled akcí v občanské společnosti najdete v Kalendáři akcí Econnectu


1 | 2 | Další

-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz