Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
29. 7. 2003 - Vláda bude ve středu jednat o Aarhuské úmluvě

[ Hnutí Duha] - Klíčovou mezinárodní smlouvu, která občanům garantuje právo na informace o znečištění nebo na vyjádření se ke stavbě chemičky, dolu či elektrárny za vlastním domem, ve středu (30.7.) projedná vláda. Protože ministerstvo průmyslu a obchodu požaduje, aby její ratifikace byla opět – už poněkolikáté – odložena, může vyvolat ostrý koaliční spor. ::Právo na informace::

Informační list o Aarhuské úmluvě a politických sporech o její schválení.

.........

28. 7. 2003 - Ve Starých Střešovicích je opět klid - "samozvanci a ztroskotanci" byli přemoženi

PRAHA [Econnect] - V pátek v brzkých ranních hodinách vyklidili zástupci Prahy 6 dva domky ve Starých Střešovicích. Ty několik let nelegálně užíval nejprve Spolek Medáků a v posledních několika měsících Ochotnická jednota Lípa slovanská. Nabízíme vám koláž z tiskových zpráv obou stran sporu. Tiskovou zprávu Městské části Praha 6 z 27. července doporučujeme však pro její výjimečný styl přečíst v originálním znění celou.

Spolek Medáků
Diskusní fórum ke kauze Medáků na stránkách MČ Prahy 6
Tisková zpráva MČ Praha 6 z 27. 7. 2003
Tisková zpráva Spolku Medáků a Ochotnická jednoty Lípy slovanské


.........

25. 7. 2003 - Web veřejné správy neexistuje: řízení o vydání integrovaného povolení jsou zpochybněna

[Ekologický právní servis] - Přísnější podmínky pro podniky, které nejvíce znečišťují životní prostředí, přináší zákon o integrované prevenci a omezování znečišťování (IPPC). Platí od 1. ledna 2003, avšak tzv. portál veřejné správy, se kterým zákon počítá, dosud nebyl zřízen. Všechna probíhající řízení tedy mohou být zpochybněna. Ekologický právní servis (EPS) proto podává stížnost na Ministerstvo životního prostředí. ::Právo na informace::.........

25. 7. 2003 - Kdo chyboval při rozhodování o veřejných zakázkách v Praze

PRAHA [Oživení] - Občanské sdružení Oživení na svých webových stránkách www.bezkorupce.cz zveřejnilo jmenný seznam lidí, kteří chybovali při rozhodování o veřejných zakázkách hl.m. Prahy. Oživení téměř měsíc marně čekalo na odpověď primátora Béma na výzvu, aby seznam zveřejnil, a proto se rozhodlo, že vyjde občanům vstříc a samo je seznámí s výsledkem kontroly práce pražských politiků a úředníků.

Stránky bezkorupce.cz - Střet zájmů
Seznam lidí, kteří chybovali při rozhodování o veřejných zakázkách hl.m. Prahy


.........

25. 7. 2003 - Rovnost mužů a žen - proč a jak na to?

PRAHA [Econnect] - Na konci července se završuje jednoletý česko-švédský twinningový projekt realizovaný pod záštitou Oddělení rovnosti mužů a žen Ministerstva práce a sociálních věcí a švédské Rady pro trh práce. Expertky a experti ze Švédska, kteří před dvěma lety zvítězili ve výběrovém řízení na realizaci projektu, stojí před závěrečným bilancováním dvanáctiměsíčních aktivit. Co se vlastně skrývá pod zdlouhavým názvem "Zlepšení státního institucionálního mechanismu pro provádění, prosazování a kontrolu rovnosti zacházení pro muže a ženy"?

Švédský Ombudsman pro otázky rovnosti
Švédský Národní sekretariát pro výzkum pohlaví
Švédská Říšská organizace pro ženy
Twinningový projekt Phare v oblasti rovných příležitostí žen a mužů


.........

23. 7. 2003 - Helen Benedict: To není vaše vina!

PRAHA [Econnect] - Podtitul knihy Helen Benedictové zní Rádce pro ženy, muže, dospívající, jejich přátele a rodiny jak se vyrovnat se sexuálním napadením. Benedictová ji věnovala všem, kdo tuto knihu potřebují. Nakladatelství One Woman Press tak po sérii beletristických i naučných knih přichází s vysloveně praktickou příručkou.

One Woman Press, nakladatelství a vydavatelství Marie Chřibkové
Znásilnění: historický kontext a genderové stereotypy
Novinky ve Feministickém internetovém knihkupectví


.........

18. 7. 2003 - Další stavební povolení na dálnici D8 je zrušeno

[Econnect / Děti Země] - Poslední úsek dálnice D8 u státních hranic v Krušných horách nemá nyní ani jedno pravomocné stavební povolení. Krajský úřad v Ústí nad Labem totiž na začátku července zrušil na základě odvolání Dětí Země již třetí stavební povolení. Děti Země ve svých odvoláních i dalších akcích upozorňují na nezákonnosti a chyby úředníků, které přípravu dálnice D8 od počátku provázejí. ::Účast na rozhodování::

Stránky Dětí Země k dálnici D8
Stránky k dálnici D8 na Econnectu


.........

18. 7. 2003 - Ženy jako symboly krásy, mateřství a rodinné pohody

[Feminismus.cz] - Strážkyně domácí krbu. Sexuální ďáblice. Nahé ženské tělo ležící na karosérii luxusního auta. Maminka, která dětem připraví vždy ten správný a zdravý nápoj, protože „maminka vždy ví“ (Tang). Má po ruce i prací prášek, který vypere zablácené tričko. Vždy rozesmátá a upravená mladá žena, která doporučí nejlepší barvu na vlasy, krém proti vráskám a nakonec i aviváž. Ukáže vám, jak se stát neodolatelná, mít vlasy „jiskřivější a zářivější“ (head and shoulders) a „udržet si postavu podle svých představ i po Vánocích“ (Vitalinea). Toto vše je žena v českých reklamách. ::Rovné příležitosti::

Jazyk a média na obcan.ecn.cz
ENAWA síť organizací, která se snaží o integraci feministické analýzy do práce s informacemi


.........

10. 7. 2003 - Na radnicích (ne)eticky?

PRAHA [Oživení] - Zastupitelé jediné městské části (MČ) v Praze, Praha – Dolní Chabry mají etický kodex (EK). Podle etického kodexu pro zaměstnance Magistrátu hl. m. Prahy si jej připravili tamní zastupitelé. O jeho přijetí uvažují v hl. m. Praze a v městských částech Praha 4, Praha 5, Praha - Čakovice, Praha - Dolní Měcholupy, Praha - Suchdol, Praha - Újezd. Členové 57 zastupitelstev tak rozhodují bez etického kodexu. ::Účast na rozhodování::

Podrobnosti k projektu Etické kodexy zastupitelstev

.........

4. 7. 2003 - Budou se mít maminky s dětmi lépe?

PRAHA [Econnect] - Přivýdělek v libovolné výši pro seniory a ženy na mateřské dovolené slibuje návrh reformy veřejných financí, který v pondělí 23. 6. 2003 schválila Špidlova vláda na zámku v Kolodějích. Pokud návrh schválí parlament, nebudou muset od začátku příštího roku ženy na mateřské dovolené shánět fiktivní jména a k mateřskému příspěvku 2500 Kč měsíčně si budou moci bez omezení přivydělat legálně.

Centrum aktivního mateřství
Asociace požaduje zlepšení podmínek pro rodiče s dětmi


.........

Předchozí | 1 | .. | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

sobota 8. prosince 2018 08:00 - neděle 8. prosince 2019 11:00 - Praha
Zkouška k občansví nanečisto [cz,  mkc]

Chcete zažádat o české občanství? Připravujete se na zkoušku z češtiny na úrovni B1 a na zkoušku z českých reálií? Přijďte si je k nám vyzkoušet! Praktickým seminářem Vás provede zkušená lektorka, která u zkoušek působí jako hodnotitelka. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre, Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

sobota 8. prosince 2018 09:30 - neděle 8. prosince 2019 17:30 - Praha
Public integration course Welcome to the CR in Prague [en]

We invite you to participate in the FREE immigration course „Welcome to the Czech Republic“ in Integration Centre Prague (Žitná 51, 11000 Praha 1). Please kindly note that this course is NOT intended for the EU nationals. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

středa 12. prosince 2018 19:40 - čtvrtek 12. prosince 2019 21:30 - Praha
Bla Bla Land: pojďme si spolu promluvit [cz,  mkc]

Současný svět je multikulturní společností se svými podobnostmi a rozdíly. Nás to zajímá a fascinuje. Rádi potkáváme nové lidi a bavíme se s nimi o všem v češtině. Poznali jste sebe? V takovém případě přijďte do našeho mimořádného Talk Shopu! 

• místo: Kurzy češtiny pro cizince/Czech for foreigners, Karlínské náměstí 7, 18600 Praha
• pořádají: Centrum pro integraci cizinců/Centre for integration of foreigners
• kontakt:

.........

čtvrtek 13. prosince 2018 18:00 - pátek 13. prosince 2019 19:00 - Praha
Interkulturní setkání: procházka vánoční Prahou [cz,  mkc]

Srdečně Vás zveme na poslední interkulturní setkání v tomto roce, které proběhne ve čtvrtek 13. prosince formou procházky po vánoční staré Praze. Poznáte ty nejkrásnější místa Prahy obohacené o kouzelnou atmosféru Vánoc. Dozvíte se mnoho zajímavostí ohledně vánočních svátků v Česku i v jiných zemích. Společně tak budeme mít možnost poznat nové lidi a sdílet své zkušenosti. Setkáme se v 18:00 hodin před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).

• místo: Sraz před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).
• pořádají: SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)
• kontakt:

.........

pondělí 17. prosince 2018 18:30 - středa 18. prosince 2019 20:00 - Praha
Language Café: Christmas Edition [en]

Do you know how Czech people celebrate Christmas? What are our traditional Christmas words? Let's know a little bit more about Vánoce (Christmas izn Czech). We have prepared for you Language café, where lectors from Charles University will teach you Czech words, they will tell you more about our habits and you will have a chance to taste typical Czech Christmas candy!

• místo: Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2/1, 110 00 Praha
• pořádají: ESN CU Prague
• kontakt:

.........

úterý 18. prosince 2018 17:00 - středa 18. prosince 2019 23:30 - Praha
Oslava Dne migrantů - máme co slavit! [cz,  en,  mkc]

Již potřetí pojďte s námi oslavit Mezinárodní den migrantů a pestrou tvář naši země! V letošním roce navíc slavíme 15 let působení Migračního Konsorcia a chceme 18. prosince připít na práci všech kolegyň a kolegů z našich členských organizací. 

---------
Come to our third annual International Migrants Day celebration! This year we are also celebrating the 15 years that the Czech Migration Consortium has been helping migration-focused NGO cooperate and work to improve Czech society. 

• místo: VILA Štvanice, Štvanice 858, Praha
• pořádají: Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR
• kontakt:

.........

středa 6. března 2019 17:00 - středa 18. prosince 2019 19:00 - Praha
Konverzační klub na Praze 13 [cz,  mkc]

Přijďte si procvičit své znalosti češtiny! Integrační centrum Praha navazuje na úspěšný kurz interkulturních setkání na Praze 13. Kurz je určen primárně pro mírně pokročilé (úroveň A2/B1) obyvatele MČ Praha 13. V rámci něj se zaměříte na praktickou komunikaci v každodenních situacích a naučíte se lépe rozumět českému prostředí a zvykům. Akce probíhá každou středu od 17: do 19:00 v Městské knihovně v OC Lužiny.

• místo: Obchodní centrum Lužiny, Archeologická, 15500 Stodulky, Hlavní Město Praha, Czech Republic
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

Širší přehled akcí v občanské společnosti najdete v Kalendáři akcí Econnectu-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz