Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
10. 7. 2007 - Občanské sdružení Nesehnutí vydalo publikaci Udržitelné plánování území

BRNO [Nesehnutí/ Econnect] - Občanské sdružení Nesehnutí Brno vydalo publikaci s názvem Udržitelné plánování území. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Publikace Udržitelné plánování území

.........

8. 6. 2007 - TZ - Nevládní organizace navrhují úpravu zákona o ochraně přírody. České republice hrozí sankce EU

PRAHA [ZK/ Arnika/ ČSO/ Ateliér pro ŽP/ EPS/ Hnutí Duha] - Asociace ekologických organizací Zelený kruh dnes zveřejnila své připomínky 1) k připravované  novele zákona o ochraně přírody a krajiny 2). Změnu zákona vyvolalo řízení pro porušení smlouvy ES, které zahájila Evropské komise 3). ::Právo na informace-Účast na rozhodování::


Tisková zpráva


.........

7. 6. 2007 - Veřejnost má možnost sdělit svá stanoviska k nové podobě směrnice IPPC

[Econnect/ MŽP/ EK] - Na webových stránkách Evropské komise byl zveřejněn dotazník spolu s odbornými studiemu k reviznímu procesu směrnice EU č. 96/61/ES. ::Právo na informace-Účast na rozhodování-Občan v EU::

Odborné studie
Dotazník


.........

1. 6. 2007 - Harmonogram přípravy územního plánu města Prahy je schválen

PRAHA [Econnect/ SZ] - Klub zastupitelů HMP za stranu zelených kritizuje nedostatky v harmonogramu přípravy nového územního plánu města Prahy. Harmonogram byl schválen na včerejším zasedání ZHMP. Finální podoba ÚP by měla spatřit světlo světa v roce 2010. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Více informací

.........

30. 5. 2007 - Ministerstvo spravedlnosti nabízí veřejnosti možnost vyjádřit se k novému návrhu trestního zákoníku

PRAHA [Ministerstvo spravedlnosti/ ECN] - Ministerstvo spravedlnosti připravilo v rámci rekodifikace trestního práva hmotného návrh nového trestního zákoníku a návrh doprovodného zákona, tj. zákona, který v souvislosti s přijetím trestního zákoníku mění některé zákony. Oba návrhy ministerstvo předkládá veřejnosti pro informaci ještě před ukončením meziresortního připomínkového řízení. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Návrh trestního zákoníku a doprovodného zákona k trestnímu zákoníku

.........

29. 5. 2007 - Občanské poradny mohou lidem pomoci i s ekologickými problémy

PRAHA [BEZK/ECN/AOP] - Dne 18. 5. proběhl seminář, jehož cílem bylo proškolení zástupců devíti občanských poraden z celé České republiky v oblasti environmentálního poradenství a účasti veřejnosti na rozhodování. „Od této chvíle jsou poradci připraveni poskytovat vedle zavedeného sociálněprávního poradenství i poradenství zaměřené na řešení problému v oblasti ekologie,“ říká Martin Mach z ekoporadny Zelená domácnost. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Environmentální občanské poradenství

.........

9. 5. 2007 - Spolana musí skončit s rtutí do roku 2014 - TZ

Praha/ Neratovice [Arnika - Budoucnost bez jedů] - Spolana Neratovice bude muset ukončit provoz amalgámové technologie výroby chlóru do roku 2014 a do roku 2010 bude muset předložit novou žádost o integrované povolení. S tímto výsledkem skončilo ústní kolo jednání o vydání integrovaného povolení pro neratovickou chemičku. Arnika v něm požadovala, aby Spolana skončila s výrobou chlóru pomocí rtuti již v roce 2010 a ušetřila tak své okolí od zbytečně vypuštěných 2,5 tun toxického kovu. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::.........

3. 5. 2007 - Arnika zahájila petici za záchranu dolního Labe

[Arnika - Centrum pro podporu občanů/ Econnect] - Sdružení Arnika dnes zveřejnilo petici za záchranu dolního toku Labe. Tento „klenot české krajiny“, jak mu přezdívají odborníci, ohrožují plány na výstavbu jezů. Petice požaduje definitivní zastavení projektu na betonování nového zdymadla a zařazení dolního Labe do evropské soustavy Natura 2000. Lidé se mohou k petici připojit také na internetu.
::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Petici lze podepsat zde
Více informací o dolním Labi


.........

23. 4. 2007 - Ministerstvo nařídilo Kronospanu omezit zněčišťování vzduchu

JIHLAVA [Arnika Jihlava] - Ministerstvo životního prostředí vyhovělo obyvatelům Jihlavy, kteří si již roky stěžují na prach a zápach, unikající ze závodu na výrobu dřevotřískových desek Kronospan. Jihlava je dnes díky Kronospanu nejšpinavějším městem Vysočiny. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

TZ
Stanovisko EIA MŽP


.........

26. 3. 2007 - Evropská komise přiměla ČR k omezení vysoké exhalace oxidu uhličitého

[Econnect / CDE / Hnutí Duha / Greenpeace] - Evropská komise přiměla Českou republiku k omezení vysoké exhalace oxidu uhličitého z průmyslu. Podle Centra pro dopravu a energetiku, Hnutí Duha a Greenpeace schválený plán zároveň rozhýbe investice do čistých a efektivních technologií či podpoří inovace. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::.........

Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 12 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

sobota 8. prosince 2018 08:00 - neděle 8. prosince 2019 11:00 - Praha
Zkouška k občansví nanečisto [cz,  mkc]

Chcete zažádat o české občanství? Připravujete se na zkoušku z češtiny na úrovni B1 a na zkoušku z českých reálií? Přijďte si je k nám vyzkoušet! Praktickým seminářem Vás provede zkušená lektorka, která u zkoušek působí jako hodnotitelka. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre, Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

sobota 8. prosince 2018 09:30 - neděle 8. prosince 2019 17:30 - Praha
Public integration course Welcome to the CR in Prague [en]

We invite you to participate in the FREE immigration course „Welcome to the Czech Republic“ in Integration Centre Prague (Žitná 51, 11000 Praha 1). Please kindly note that this course is NOT intended for the EU nationals. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

středa 12. prosince 2018 19:40 - čtvrtek 12. prosince 2019 21:30 - Praha
Bla Bla Land: pojďme si spolu promluvit [cz,  mkc]

Současný svět je multikulturní společností se svými podobnostmi a rozdíly. Nás to zajímá a fascinuje. Rádi potkáváme nové lidi a bavíme se s nimi o všem v češtině. Poznali jste sebe? V takovém případě přijďte do našeho mimořádného Talk Shopu! 

• místo: Kurzy češtiny pro cizince/Czech for foreigners, Karlínské náměstí 7, 18600 Praha
• pořádají: Centrum pro integraci cizinců/Centre for integration of foreigners
• kontakt:

.........

čtvrtek 13. prosince 2018 18:00 - pátek 13. prosince 2019 19:00 - Praha
Interkulturní setkání: procházka vánoční Prahou [cz,  mkc]

Srdečně Vás zveme na poslední interkulturní setkání v tomto roce, které proběhne ve čtvrtek 13. prosince formou procházky po vánoční staré Praze. Poznáte ty nejkrásnější místa Prahy obohacené o kouzelnou atmosféru Vánoc. Dozvíte se mnoho zajímavostí ohledně vánočních svátků v Česku i v jiných zemích. Společně tak budeme mít možnost poznat nové lidi a sdílet své zkušenosti. Setkáme se v 18:00 hodin před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).

• místo: Sraz před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).
• pořádají: SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)
• kontakt:

.........

pondělí 17. prosince 2018 18:30 - středa 18. prosince 2019 20:00 - Praha
Language Café: Christmas Edition [en]

Do you know how Czech people celebrate Christmas? What are our traditional Christmas words? Let's know a little bit more about Vánoce (Christmas izn Czech). We have prepared for you Language café, where lectors from Charles University will teach you Czech words, they will tell you more about our habits and you will have a chance to taste typical Czech Christmas candy!

• místo: Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2/1, 110 00 Praha
• pořádají: ESN CU Prague
• kontakt:

.........

úterý 18. prosince 2018 17:00 - středa 18. prosince 2019 23:30 - Praha
Oslava Dne migrantů - máme co slavit! [cz,  en,  mkc]

Již potřetí pojďte s námi oslavit Mezinárodní den migrantů a pestrou tvář naši země! V letošním roce navíc slavíme 15 let působení Migračního Konsorcia a chceme 18. prosince připít na práci všech kolegyň a kolegů z našich členských organizací. 

---------
Come to our third annual International Migrants Day celebration! This year we are also celebrating the 15 years that the Czech Migration Consortium has been helping migration-focused NGO cooperate and work to improve Czech society. 

• místo: VILA Štvanice, Štvanice 858, Praha
• pořádají: Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR
• kontakt:

.........

středa 6. března 2019 17:00 - středa 18. prosince 2019 19:00 - Praha
Konverzační klub na Praze 13 [cz,  mkc]

Přijďte si procvičit své znalosti češtiny! Integrační centrum Praha navazuje na úspěšný kurz interkulturních setkání na Praze 13. Kurz je určen primárně pro mírně pokročilé (úroveň A2/B1) obyvatele MČ Praha 13. V rámci něj se zaměříte na praktickou komunikaci v každodenních situacích a naučíte se lépe rozumět českému prostředí a zvykům. Akce probíhá každou středu od 17: do 19:00 v Městské knihovně v OC Lužiny.

• místo: Obchodní centrum Lužiny, Archeologická, 15500 Stodulky, Hlavní Město Praha, Czech Republic
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

Širší přehled akcí v občanské společnosti najdete v Kalendáři akcí Econnectu-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz