Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
25. 7. 2003 - Kdo chyboval při rozhodování o veřejných zakázkách v Praze

PRAHA [Oživení] - Občanské sdružení Oživení na svých webových stránkách www.bezkorupce.cz zveřejnilo jmenný seznam lidí, kteří chybovali při rozhodování o veřejných zakázkách hl.m. Prahy. Oživení téměř měsíc marně čekalo na odpověď primátora Béma na výzvu, aby seznam zveřejnil, a proto se rozhodlo, že vyjde občanům vstříc a samo je seznámí s výsledkem kontroly práce pražských politiků a úředníků.

Stránky bezkorupce.cz - Střet zájmů
Seznam lidí, kteří chybovali při rozhodování o veřejných zakázkách hl.m. Prahy


.........

25. 7. 2003 - Rovnost mužů a žen - proč a jak na to?

PRAHA [Econnect] - Na konci července se završuje jednoletý česko-švédský twinningový projekt realizovaný pod záštitou Oddělení rovnosti mužů a žen Ministerstva práce a sociálních věcí a švédské Rady pro trh práce. Expertky a experti ze Švédska, kteří před dvěma lety zvítězili ve výběrovém řízení na realizaci projektu, stojí před závěrečným bilancováním dvanáctiměsíčních aktivit. Co se vlastně skrývá pod zdlouhavým názvem "Zlepšení státního institucionálního mechanismu pro provádění, prosazování a kontrolu rovnosti zacházení pro muže a ženy"?

Švédský Ombudsman pro otázky rovnosti
Švédský Národní sekretariát pro výzkum pohlaví
Švédská Říšská organizace pro ženy
Twinningový projekt Phare v oblasti rovných příležitostí žen a mužů


.........

23. 7. 2003 - Helen Benedict: To není vaše vina!

PRAHA [Econnect] - Podtitul knihy Helen Benedictové zní Rádce pro ženy, muže, dospívající, jejich přátele a rodiny jak se vyrovnat se sexuálním napadením. Benedictová ji věnovala všem, kdo tuto knihu potřebují. Nakladatelství One Woman Press tak po sérii beletristických i naučných knih přichází s vysloveně praktickou příručkou.

One Woman Press, nakladatelství a vydavatelství Marie Chřibkové
Znásilnění: historický kontext a genderové stereotypy
Novinky ve Feministickém internetovém knihkupectví


.........

18. 7. 2003 - Další stavební povolení na dálnici D8 je zrušeno

[Econnect / Děti Země] - Poslední úsek dálnice D8 u státních hranic v Krušných horách nemá nyní ani jedno pravomocné stavební povolení. Krajský úřad v Ústí nad Labem totiž na začátku července zrušil na základě odvolání Dětí Země již třetí stavební povolení. Děti Země ve svých odvoláních i dalších akcích upozorňují na nezákonnosti a chyby úředníků, které přípravu dálnice D8 od počátku provázejí. ::Účast na rozhodování::

Stránky Dětí Země k dálnici D8
Stránky k dálnici D8 na Econnectu


.........

18. 7. 2003 - Ženy jako symboly krásy, mateřství a rodinné pohody

[Feminismus.cz] - Strážkyně domácí krbu. Sexuální ďáblice. Nahé ženské tělo ležící na karosérii luxusního auta. Maminka, která dětem připraví vždy ten správný a zdravý nápoj, protože „maminka vždy ví“ (Tang). Má po ruce i prací prášek, který vypere zablácené tričko. Vždy rozesmátá a upravená mladá žena, která doporučí nejlepší barvu na vlasy, krém proti vráskám a nakonec i aviváž. Ukáže vám, jak se stát neodolatelná, mít vlasy „jiskřivější a zářivější“ (head and shoulders) a „udržet si postavu podle svých představ i po Vánocích“ (Vitalinea). Toto vše je žena v českých reklamách. ::Rovné příležitosti::

Jazyk a média na obcan.ecn.cz
ENAWA síť organizací, která se snaží o integraci feministické analýzy do práce s informacemi


.........

10. 7. 2003 - Na radnicích (ne)eticky?

PRAHA [Oživení] - Zastupitelé jediné městské části (MČ) v Praze, Praha – Dolní Chabry mají etický kodex (EK). Podle etického kodexu pro zaměstnance Magistrátu hl. m. Prahy si jej připravili tamní zastupitelé. O jeho přijetí uvažují v hl. m. Praze a v městských částech Praha 4, Praha 5, Praha - Čakovice, Praha - Dolní Měcholupy, Praha - Suchdol, Praha - Újezd. Členové 57 zastupitelstev tak rozhodují bez etického kodexu. ::Účast na rozhodování::

Podrobnosti k projektu Etické kodexy zastupitelstev

.........

4. 7. 2003 - Budou se mít maminky s dětmi lépe?

PRAHA [Econnect] - Přivýdělek v libovolné výši pro seniory a ženy na mateřské dovolené slibuje návrh reformy veřejných financí, který v pondělí 23. 6. 2003 schválila Špidlova vláda na zámku v Kolodějích. Pokud návrh schválí parlament, nebudou muset od začátku příštího roku ženy na mateřské dovolené shánět fiktivní jména a k mateřskému příspěvku 2500 Kč měsíčně si budou moci bez omezení přivydělat legálně.

Centrum aktivního mateřství
Asociace požaduje zlepšení podmínek pro rodiče s dětmi


.........

27. 6. 2003 - Zastupitelé rozhodli o Pankráci nedemokraticky

PRAHA [Arnika] - Na svém včerejším zasedání rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy o prodeji pozemků na Pankrácké pláni společnosti Pankrác Shopping Center. Ta chce na Pankráci stavět obří nákupní centrum. Do městské pokladny sice přibude 56 miliónů korun, v diskusi však nesměli vystoupit všichni zastupitelé a dokonce žádný představitel občanů. ::Účast na rozhodování::

Při povolování nových silnic pro mrakodrapy na Pankráci porušil magistrát zákon

.........

23. 6. 2003 - Kniha, která vám pomůže při komunikaci s úřady

PRAHA [Econnect] - Politici a úředníci nezřídka mluví o informovanosti, o komunikaci s veřejností, o zapojování občanů do rozhodování. Mnohdy to vypadá, že jediné, co chybí, jsou aktivní občané. Zkušenosti z terénu však ukazují, že situace je mnohem pestřejší – není výjimkou, že se na úřadě potká více či méně neochotný úředník s občanem, který nezná svoje občanská práva, neorientuje se ve spleti úřadů a jejich pravomocí. Komunikace v takovém případě nutně vázne, v horším případě končí konfliktem. ::Účast na rozhodování::

Ekologický právní servis

.........

20. 6. 2003 - Lobbování za ženská práva v Evropské unii

PRAHA [Econnect] - European Women´s Lobby (EWL), tedy Evropská ženská lobby, je rozsáhlý koordinační orgán, který sdružuje více jak 300 ženských neziskových organizací z celé Evropské unie a má i několik přidružených členů z kandidátských států. Smyslem EWL je umožnit přímou spolupráci mezi ženskými organizacemi a politickými představiteli na úrovni Evropské unie ::Rovné příležitosti::

European Women Lobby
Evropská Komise pro ženská práva a rovné příležitosti
Rovné příležitosti žen a mužů na stránkách MPSV


.........

Předchozí | 1 | .. | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

< zpět do souhrnu akcí

čtvrtek 13. prosince 2018 18:00 - pátek 13. prosince 2019 19:00 - Praha

Interkulturní setkání: procházka vánoční Prahou


Ostatní

Srdečně Vás zveme na poslední interkulturní setkání v tomto roce, které proběhne ve čtvrtek 13. prosince formou procházky po vánoční staré Praze. Poznáte ty nejkrásnější místa Prahy obohacené o kouzelnou atmosféru Vánoc. Dozvíte se mnoho zajímavostí ohledně vánočních svátků v Česku i v jiných zemích. Společně tak budeme mít možnost poznat nové lidi a sdílet své zkušenosti. Setkáme se v 18:00 hodin před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).Procházku započneme na náměstí Republiky před Divadlem Hybernia v 18:00 hodin. Poté si řekneme pár zajímavostí o Prašné bráně. Celetnou ulicí se dostaneme na Staroměstské náměstí, kde si můžeme zakoupit vánoční punč a vydat se směrem ke Karlovu mostu. Naší procházku zakončíme na vánočním trhu na Malostranském náměstí. 

Těšíme se na setkání se všemi. Tým SIMI.

Více o setkáních najdete na www.interkulturnisetkani.cz

Procházka je zdarma.

............

místo: Sraz před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).
pořádají: SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)
kontakt:
související odkazy:


< zpět do souhrnu akcí


-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz