Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
18. 9. 2007 - Královopolské tunely mají stavební povolení - OS “VMO Brno“ zvažuje novou žalobu

BRNO [VMO Brno] - V sobotu dne 15.09.2007 nabylo právní moci nové rozhodnutí Ministerstvo dopravy o odvolání proti stavebnímu povolení, které vydal Krajský úřad Jihomoravského kraje v roce 2005. ::Účast na rozhodování::.........

13. 9. 2007 - Úřady poskytují informace nerady a pozdě. Česká republika porušuje mezinárodní úmluvu.

PRAHA [Arnika - Centrum pro podporu občanů] - Přístup k informacím je na českých úřadech dlouhodobě nedostatečný a situace se nezlepšuje. Tvrdí to nevládní organizace Arnika. Ta dnes v rámci soutěže pro otevřenost veřejné správy Otevřeno x Zavřeno zveřejnila své nominace na nejvíce uzavřenou instituci vůči dotazům občanů. ::Právo na informace::

Stránky soutěže Otevřeno x Zavřeno
Výsledné pořadí nominovaných s popisem a podklady


.........

10. 9. 2007 - R43 není v územním plánu

BRNO [Strana zelených] - Ministerstvo pro místní rozvoj dalo za pravdu občanským sdružením. Ve své odpovědi na otázku týkající se letitého sporu - zda je koridor rychlostní silnice R43 závazně schválen v platném územním plánu brněnské aglomerace, náměstek ministra jasně uvádí, že nikoli. O koridoru R43 tedy bude rozhodnuto až při přípravě Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

10. 9. 2007 - Tunely Dobrovského získaly podruhé stavební povolení

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Ministerstvo dopravy vydalo 31. srpna podruhé stavební povolení pro ražbu tunelů Dobrovského v Brně, které v březnu na základě úspěšné žaloby Dětí Země a některých majitelů nemovitostí Městský soud v Praze zrušil. ::Účast na rozhodování::


Tisková zpráva


.........

5. 9. 2007 - Přijďte podpořit zachování celistvosti Klánovického lesa

PRAHA [Econnect/ Spolek pro Trvalý Rozvoj a Okrašlování Městské části Praha 21] - Ve čtvrtek 6. září v 17 hodin se na Mariánském náměstí před budovou Magistrátu Hlavního města Prahy uskuteční demonstrace za zachování celistvosti Klánovického lesa. ::Účast na rozhodování::

Újezdský strom
Tisková zpráva: Mýty kontra pravda o Klánovickém golfu


.........

4. 9. 2007 - Ministerstvo kultury povolilo mrakodrapy v Praze přes odpor UNESCO. Česku hrozí ostuda.

PRAHA [Ateliér pro životní prostředí/ Arnika/ Pankrácká společnost/ Občanská iniciativa Pankráce] - Mrakodrapy na dohled od centra Prahy nejsou žádný problém. Překvapivé rozhodnutí s tímto obsahem vydalo Ministerstvo kultury ČR, které má podle zákona chránit naše kulturní bohatství. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

3. 9. 2007 - Česká republika nemá politiku územního rozvoje. Vláda zaspala – hrozí škody na krajině.

PRAHA [Ateliér pro životní prostředí / Arnika / Ekologický právní servis / Zelený kruh] - Vláda dodnes nezpracovala politiku územního rozvoje, kterou vyžaduje nový stavební zákon. Územní plánování v celé zemi se tak řídí starou koncepcí, již nemohla připomínkovat veřejnost ani kraje, neprošla hodnocením z hlediska udržitelného rozvoje, obsahuje řadu kontroverzních projektů a odporuje legislativě EU. ::Účast na rozhodování::

Stará vládní koncepce
Dopisy nevládních organizací premiéru Mirku Topolánkovi a ministru životního prostředí Martinu Bursíkovi
Webové stránky MMR k dané koncepci


.........

3. 9. 2007 - Legislativa - novinky

PRAHA [Econnect/ MV ČR/ MŽP ČR] - Vláda schválila návrh novely trestního řádu (zákon o trestním řízení soudním), který rozšiřuje použití institutu tzv. protikorupčního agenta. Tento návrh zpracovaný Ministerstvem vnitra rozšiřuje a zpřesňuje trestné činy, u nichž lze použít tento institut. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Strategie vlády v boji proti korupci na období let 2006 až 2011
Program schůze vlády 5.9.2007
Zákon o trestním řízení soudním (trestní řád)


.........

31. 8. 2007 - Silnice R55 mimo ptačí oblast může být levnější

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Občanská sdružení ZO ČSOP Veronica, Česká společnost ornitologická (ČSO) a Ekologický právní servis (EPS) obdržela studii, která dokazuje, že rychlostní silnici R55 z Rohatce do Otrokovic je z dopravního, ekologického i finančního hlediska výhodnější postavit mimo Ptačí oblast Bzenecká Doubrava – Strážnické Pomoraví. ::Účast na rozhodování::


Společná tisková zpráva


.........

29. 8. 2007 - Proti R52 do Mikulova bylo podáno první odvolání

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Děti Země podaly k Ministerstvu životního prostředí odvolání proti rozhodnutí krajského úřadu v Brně, který povolil výjimku ze zákona o ochraně přírody a krajiny k zásahu do biotopů deseti ohrožených druhů živočichů silnicí R52 v úseku Pohořelice – Ivaň. ::Účast na rozhodování::

TZ na stránkách Dětí země

.........

Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

Nenalezena žádná zpráva

-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz