Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
27. 11. 2007 - Ministerstvo dopravy bojkotuje posouzení variant R55

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Ani po více než dvou měsících od usnesení vlády č. 1064 ze dne 19. září, které ministru dopravy Aleši Řebíčkovi ve spolupráci s ministrem životního prostředí Martinem Bursíkem uložilo jmenovat skupinu odborníků pro vyhodnocení variant rychlostní silnice R55 v úseku Otrokovice – Rohatec, se Ministerstvo dopravy nerozhoupalo tuto komisi ustanovit. ::Účast na rozhodování::

Více informací a usneseni vlady c. 1064 z 19. 9. 2007

.........

20. 11. 2007 - Hyundai staví v Nošovicích nelegálně. Stavební úřad zahájil řízení o odstranění staveb továrny.

BRNO [Ekologický právní servis] - Automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech, s.r.o. (Hyundai) při budování své továrny opět porušuje zákony České republiky. Nejnověji to zjistil stavební úřad v Dobré při místním šetření přímo na staveništi v průmyslové zóně v Nošovicích. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

19. 11. 2007 - Krajský úřad zrušil povolení k umístění supermarketu ve Skutči

SKUTEČ [OS Za zelenou Skuteč/ Arnika ] - Radnice ve Skutči utrpěla spolu s investory další prohru v kauze sporného supermarketu Plus v Družstevní ulici. Poté, co soud zastavil kácení stromů na ploše, kde měl obchod vyrůst, Krajský úřad Pardubického kraje nyní zrušil na stavbu územní rozhodnutí. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

TZ na stránkách Arniky

.........

19. 11. 2007 - Cenné přírodní lokality už chrání celoevropská soustava Natura 2000

PRAHA [MŽP ČR] - V úterý 13. listopadu 2007 rozšířila Evropská komise seznam, tvořící soustavu Natura 2000 o seznamy evropsky významných lokalit v nových členských státech Unie (tedy v desítce států, které přistoupily v roce 2004), včetně České republiky. ::Účast na rozhodování::

Více informací
Natura 2000


.........

16. 11. 2007 - Legislativa - novinky

PRAHA [Econnect/ MŽP] - Ministerstvo životního prostředí nabízí možnost zapojení se do přípravy 3 nových legislativních návrhů. ::Účast na rozhodování::

Program jednání Vlády ČR 21.11. 2007

.........

15. 11. 2007 - Arnika žádá Bursíka o pomoc při řešení největších problémů Vysočiny

JIHLAVA [Centrum pro podporu občanů a Arniky Jihlava] - Ministr životního prostředí Martin Bursík dnes navštíví Vysočinu. Arnika jej chce při té příležitosti požádat, aby pomohl s řešením největších ekologických problémů regionu. ::Účast na rozhodování::

Více informací
Kronospan - více informací
Pozďátky - více informací
Dopis Martinu Bursíkovi


.........

15. 11. 2007 - Bylo vydáno první nesouhlasné stanovisko pro R52

BRNO [Ekologický právní servis] - Správa Chráněné krajinné oblasti Pálava vydala nesouhlasné závazné stanovisko k umístění rychlostní silnice R52 (konkrétně úseku od Perné po státní hranici s Rakouskem) do území CHKO. Toto stanovisko je závazným podkladem pro další rozhodování o stavbě a nelze se proti němu odvolat. ::Účast na rozhodování::.........

14. 11. 2007 - Odborná konference Obec 21. století - Regionální rozvoj a strategické plánování

PRAHA [Econnect/ Raven Training] - Společnost AQE advisors, a.s. zve na odbornou konferenci Obec 21. století - Regionální rozvoj a strategické plánování, která se uskuteční dne 21.11. 2007 od 9h v Hotelu Barceló, Na Strži 32, 140 00 Praha 4. ::Účast na rozhodování::

Více informací + přihláška

.........

13. 11. 2007 - Obec Vyskytná dostala pokutu za neoprávněné poskytnutí osobních údajů

JIHLAVA/ VYSKYTNÁ [Občanského sdružení Zvony 2007/ Arnika/ Econnect] - Obecní úřad ve Vyskytné nad Jihlavou zneužil osobní údaje. Překročení zákona se dopustil starosta obce Vítězslav Vyvíjal, který předal kopie petičních listin společnosti .A.S.A., jež v katastru obce provozuje skládku. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

TZ na stránkách Arniky

.........

12. 11. 2007 - Vláda projedná návrh novely zákona o vyvlastnění

PRAHA [Econnect/ ČTK] - Ve středu 14. listopadu projedná vláda návrh novely zákona o vyvlastnění. Jejím hlavním cílem je zrychlení výstavby dálnic. ::Účast na rozhodování::.........

Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

Nenalezena žádná zpráva

-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz