Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
31. 10. 2012 - Hnutí DUHA žaluje Ústecký kraj kvůli výstavbě megaspalovny v Mostu

[Hnutí Duha Ústí nad Labem] - Hnutí DUHA zažalovalo Ústecký kraj kvůli územnímu rozhodnutí na projekt megaspalovny v Mostu. Ekologická organizace kritizuje nestandardní přípravu kontroverzního projektu. Hnutí DUHA se již dříve odvolalo proti vydání územního rozhodnutí stavebního úřadu v Mostu o výstavbě spalovny, Ústecký kraj však v odvolacím řízení toto rozhodnutí potvrdil. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

11. 10. 2012 - Bauhaus v Ivanovicích otevřel

BRNO [Econnect/ Nesehnutí/ Klidné Ivanovice ] - Bauhaus v Brně-Ivanovicích otevřel a začal prodávat. Jedná se o velké selhání brněnských úřadů, které nezvládly ochránit práva místních občanů a občanek. Bauhaus byl postaven v rozporu s územním plánem, na základě certifikátu vydaného v rozporu se stavebním zákonem, zboží bylo navezeno nelegálně před kolaudací a osvětlení areálu bylo vztyčeno na černo. ::Účast na rozhodování::

Více informací a důkazy nezákonností při realizaci Bauhausu

.........

3. 10. 2012 - Děti Země poslaly Ředitelství vodních cest ČR do exekuce

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Na základě návrhu Dětí Země vydal Obvodní soud pro Prahu 3 dne 13. září 2012 usnesení o exekuci na majetek Ředitelství vodních cest ČR, neboť v rozporu s rozsudkem Nejvyššího správního soudu ze dne 29. března 2012 o zákonnosti stavebního povolení pro část plavební komory u Přelouče jim nezaslalo soudní náklady ve výši 4.320 Kč. Exekutorský úřad Písek pak dne 27. září 2012 vydal výzvu, aby Ředitelství vodních cest ČR do 15 dní zaplatilo celkový dluh ve výši 11.820 Kč, jinak dojde k exekuci jeho majetku. ::Účast na rozhodování::

Rozsudek Nejvyššího správního soudu o zamítnutí kasační stížnosti ŘVC ČR (29.03.2012)
Výsledky 10. ročníku soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO (01.10.2012)


.........

27. 9. 2012 - Městský soud v Praze odmítl žalobu proti Bauhausu

BRNO [Econnect/ Nesehnutí] - Městský soud v Praze odmítl žalobu proti Bauhausu v Brně-Ivanovicích. Důvodem je názor zvláštního senátu soudců Nejvyššího správního a Nejvyššího soudu ČR, který se usnesl, že pokoutně a nezákonně vydané certifikáty musí zneplatňovat stavební úřady.

Více informací

.........

19. 9. 2012 - Poslanci definitivně potvrdili zachování účasti veřejnosti ve stavebním řízení

PRAHA [Econnect/ Arnika] - Dne 19. září 2012 poslanci definitivně schválili účast veřejnosti ve stavebním řízení. Hlavní podle Arniky a Zeleného kruhu je, že občané budou mít nadále právo vyjadřovat se k záměrům a požadovat změny u stavebních projektů, které by mohly negativně ovlivnit prostředí, v němž žijí. Pro zákon hlasovalo celkem 122 poslanců, pouze komunisté se hlasování zdrželi. Zákon už čeká jen na podpis prezidenta. ::Účast na rozhodování::

Výsledky hlasování

.........

22. 8. 2012 - Soud pozastavil přípravu jižního obchvatu Frýdku-Místku

[Děti Země] - Městský soud v Praze na základě žaloby občanského sdružení BESKYDČAN vydal dne 16. července 2012 rozsudek, kterým zrušil rozhodnutí Ministerstva životního prostředí z roku 2006 o povolení zásahu do přírodních památek Profil Morávka a Kamenec silnicí R48 v trase jižního obchvatu Frýdku-Místku. Ministerstvo se totiž řádně nevypořádalo s námitkou, že obchvat má významný negativní vliv na obě tyto evropsky významné lokality, jejichž celistvost bude narušena. Ministerstvo bude rozhodovat již popáté.

Celá zpráva na webu Dětí země

[počet komentářů: 1]

.........

9. 8. 2012 - Demonstrace u Bauhausu v Brně-Ivanovicích

BRNO [Econnect/ Nesehnuti] - Zaměstnanci a zaměstnankyně Bauhausu pořádají v pátek 9. srpna odpoledne v Brně-Ivanovicích demonstraci „proti zoufale pomalému přístupu orgánů státní moci“. Cílem akce je, podle facebookové pozvánky: „upozornit širokou veřejnost, že se s obchodem připraveným z hodiny na hodinu otevřít už rok nic neděje“. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

24. 3. 2011 - IuRe podá podnět ke kontrole zabezpečení osobních údajů při sčítání lidu

PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.] - Občanské sdružení Iuridicum Remedium podá podnět k prošetření postupu anonymizace formulářů při sčítání lidu Úřadu pro ochranu osobních údajů. Protichůdná vyjádření představitelů ČSÚ pokud jde o okruh údajů, které mají být z formulářů při anonymizaci odstraněny, a jejich neochota informovat otevřeně veřejnost o tom, co se bude dít s osobními údaji občanů, totiž vyvolávají podezření, že naše data nepředáváme do správných rukou. ::Účast na rozhodování::.........

19. 11. 2008 - Spor o D8 se podruhé přesouvá na Nejvyšší správní soud

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Děti Země, Společnost ochránců životního prostředí a jedna fyzická osoba podaly k Nejvyššímu správnímu soudu druhou kasační stížnost proti rozsudku Krajského soudu v Ústí nad Labem, který v září podruhé zamítnul jejich žalobu proti územnímu rozhodnutí pro dálnici D8 přes České středohoří. Stěžovatelé v ní upozorňují, že soud se správně nevypořádal se čtyřmi námitkami žaloby a navíc nerespektoval ani právní názor NSS, který v únoru první rozsudek krajského soudu zrušil. ::Účast na rozhodování::

Ústecký krajský soud udělal šest chyb při zkoumání D8

.........

13. 11. 2008 - Nejvyšší správní soud územní plán zrušil. Praha přesto okruh ani letiště nevzdává.

BRNO [Ekologický právní servis] - Nejvyšší správní soud před několika dny kvůli mnoha závažným pochybením úředníků zrušil část územního plánu Prahy. Tímto průlomovým rozhodnutím soud potvrdil, že změny územního plánu byly připraveny v rozporu se zákony. Přesto ale Praha svůj boj o novou ranvej a Pražský okruh (v tzv. jižní variantě přes Suchdol) v žádném případě nevzdává. V tichosti a bez většího zájmu připravuje tzv. zásady územního rozvoje, které znovu obsahují oba kontroverzní návrhy. ::Účast na rozhodování::

Nejvyšší správní soud zrušil změnu územního plánu hlavního města Prahy

.........

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 46 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

Nenalezena žádná zpráva

-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz