Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
31. 10. 2012 - Hnutí DUHA žaluje Ústecký kraj kvůli výstavbě megaspalovny v Mostu

[Hnutí Duha Ústí nad Labem] - Hnutí DUHA zažalovalo Ústecký kraj kvůli územnímu rozhodnutí na projekt megaspalovny v Mostu. Ekologická organizace kritizuje nestandardní přípravu kontroverzního projektu. Hnutí DUHA se již dříve odvolalo proti vydání územního rozhodnutí stavebního úřadu v Mostu o výstavbě spalovny, Ústecký kraj však v odvolacím řízení toto rozhodnutí potvrdil. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

11. 10. 2012 - Bauhaus v Ivanovicích otevřel

BRNO [Econnect/ Nesehnutí/ Klidné Ivanovice ] - Bauhaus v Brně-Ivanovicích otevřel a začal prodávat. Jedná se o velké selhání brněnských úřadů, které nezvládly ochránit práva místních občanů a občanek. Bauhaus byl postaven v rozporu s územním plánem, na základě certifikátu vydaného v rozporu se stavebním zákonem, zboží bylo navezeno nelegálně před kolaudací a osvětlení areálu bylo vztyčeno na černo. ::Účast na rozhodování::

Více informací a důkazy nezákonností při realizaci Bauhausu

.........

3. 10. 2012 - Děti Země poslaly Ředitelství vodních cest ČR do exekuce

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Na základě návrhu Dětí Země vydal Obvodní soud pro Prahu 3 dne 13. září 2012 usnesení o exekuci na majetek Ředitelství vodních cest ČR, neboť v rozporu s rozsudkem Nejvyššího správního soudu ze dne 29. března 2012 o zákonnosti stavebního povolení pro část plavební komory u Přelouče jim nezaslalo soudní náklady ve výši 4.320 Kč. Exekutorský úřad Písek pak dne 27. září 2012 vydal výzvu, aby Ředitelství vodních cest ČR do 15 dní zaplatilo celkový dluh ve výši 11.820 Kč, jinak dojde k exekuci jeho majetku. ::Účast na rozhodování::

Rozsudek Nejvyššího správního soudu o zamítnutí kasační stížnosti ŘVC ČR (29.03.2012)
Výsledky 10. ročníku soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO (01.10.2012)


.........

27. 9. 2012 - Městský soud v Praze odmítl žalobu proti Bauhausu

BRNO [Econnect/ Nesehnutí] - Městský soud v Praze odmítl žalobu proti Bauhausu v Brně-Ivanovicích. Důvodem je názor zvláštního senátu soudců Nejvyššího správního a Nejvyššího soudu ČR, který se usnesl, že pokoutně a nezákonně vydané certifikáty musí zneplatňovat stavební úřady.

Více informací

.........

19. 9. 2012 - Poslanci definitivně potvrdili zachování účasti veřejnosti ve stavebním řízení

PRAHA [Econnect/ Arnika] - Dne 19. září 2012 poslanci definitivně schválili účast veřejnosti ve stavebním řízení. Hlavní podle Arniky a Zeleného kruhu je, že občané budou mít nadále právo vyjadřovat se k záměrům a požadovat změny u stavebních projektů, které by mohly negativně ovlivnit prostředí, v němž žijí. Pro zákon hlasovalo celkem 122 poslanců, pouze komunisté se hlasování zdrželi. Zákon už čeká jen na podpis prezidenta. ::Účast na rozhodování::

Výsledky hlasování

.........

22. 8. 2012 - Soud pozastavil přípravu jižního obchvatu Frýdku-Místku

[Děti Země] - Městský soud v Praze na základě žaloby občanského sdružení BESKYDČAN vydal dne 16. července 2012 rozsudek, kterým zrušil rozhodnutí Ministerstva životního prostředí z roku 2006 o povolení zásahu do přírodních památek Profil Morávka a Kamenec silnicí R48 v trase jižního obchvatu Frýdku-Místku. Ministerstvo se totiž řádně nevypořádalo s námitkou, že obchvat má významný negativní vliv na obě tyto evropsky významné lokality, jejichž celistvost bude narušena. Ministerstvo bude rozhodovat již popáté.

Celá zpráva na webu Dětí země

[počet komentářů: 1]

.........

9. 8. 2012 - Demonstrace u Bauhausu v Brně-Ivanovicích

BRNO [Econnect/ Nesehnuti] - Zaměstnanci a zaměstnankyně Bauhausu pořádají v pátek 9. srpna odpoledne v Brně-Ivanovicích demonstraci „proti zoufale pomalému přístupu orgánů státní moci“. Cílem akce je, podle facebookové pozvánky: „upozornit širokou veřejnost, že se s obchodem připraveným z hodiny na hodinu otevřít už rok nic neděje“. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

24. 7. 2012 - Děti Země žádají územní řízení pro kanál u Přelouče přerušit

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Děti Země ve svých námitkách k umístění plavebního kanálu u Přelouče v pátek 13. července 2012 stavebnímu úřadu navrhly, aby územní řízení přerušil a od Ředitelství vodních cest ČR si vyžádal důležité chybějící podklady. Investor v nové žádosti přitom jen nepatrně zmenšil zábor území, které se ale netýká nejcennějších biotopů se vzácnými modrásky očkovanými, které tak budou zcela zničeny. ::Účast na rozhodování::

TZ včetně příloh

.........

18. 7. 2012 - Účast veřejnosti ve stavebním řízení zůstala zachována, radují se ekologové

[Arnika - Centrum pro podporu občanů] - Dne 18.7. vrátil Senát do Poslanecké sněmovny novelu stavebního zákona. Účast veřejnosti v řízení zachovali v podobě, jakou schválili poslanci. Změny, které senátoři v zákoně udělali, ekologické organizace komentují jako drobná vylepšení. ::Účast na rozhodování::.........

4. 7. 2012 - Ivanovičtí i NESEHNUTÍ se postavili za zaměstnance a zaměstnankyně Bauhausu

BRNO [NESEHNUTÍ/ Klidné Ivanovice ] - Nevládní organizace NESEHNUTÍ podává trestní oznámení na neznámého pachatele, který podvedl pracovníky a pracovnice přijaté do ivanovického Bauhausu. Těm totiž bylo zatajeno, že stavba hobby marketu nemá stavební povolení a nemůže být otevřena. Bauhaus si pouze nechal vypracovat tzv. stavební certifikát soukromým autorizovaným inspektorem: tajně a bez zákonem požadovaných souhlasů sousedů a sousedek. Účinnost podezřelého certifikátu proto následně odložil soud. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Více informací na webu NESEHNUTÍ

[počet komentářů: 3]

.........

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 67 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ


-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit