Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
27. 8. 2003 - Veřejná správa a realizace práva shromažďovacího

PRAHA [Veřejná správa] - V prvním srpnovém čísle časopisu Veřejná správa byla zveřejněná krátká interpretace zákoných pravidel, která u nás zajišťují právo shromažďovací. Přetiskujeme zde kratší verzi článku. Úplný text je k dispozici v tištěné verzi časopisu Veřejná správa č.32/2003. ::Účast na rozhodování::.........

27. 8. 2003 - Nejvyšší správní soud - ministr průmyslu porušil v roce 2000 zákon o informacích

[Ekologický právní servis] - Nejvyšší správní soud v Brně rozhodl, že ministr průmyslu porušil zákon, když nereagoval na odvolání Ekologického právního servisu proti neposkytnutí kopie zprávy o dopadech vysílání Rádia Svobodná Evropa na obchod s Iránem a Irákem. ::Právo na informace::.........

27. 8. 2003 - Čeští a rakouští politici otevřou infocentrum o solární energii (Jihočeský kraj)

[EkoList] - 28. srpna 2003 (čtvrtek) 18:00 - Čeští a rakouští politici otevřou infocentrum o solární energii (Jihočeský kraj)
::Právo na informace::.........

26. 8. 2003 - Soutěž nabízí inspiraci, jak zklidnit dopravu ve městě či obci

[Doprava pro 21. století / Econnect] - Soutěž Zklidňování dopravy ve městech a obcích letos již podruhé uvede v širší známost kvalitní projekty na zklidňování dopravy realizované v České republice a inspiruje tak k jejich následování. Města a obce letos do soutěže přihlásila celkem 15 projektů, převažují mezi nimi zklidněné obytné zóny a průtahy. Soutěž společně vyhlásily program Doprava pro 21. století, Ministerstvo dopravy, Svaz měst a obcí a časopis Moderní obec. Vítězné projekty budou vyhlášeny na Evropský den bez aut - v pondělí 22. září 2003. ::Účast na rozhodování::

Soutěž Zklidňování dopravy ve městech a obcích
Tisková zpráva s přehledem přihlášených projektů


.........

22. 8. 2003 - Střed Evropy váhá, kdo má rozhodnout o interrupci: stát nebo matka?

PRAHA [Econnect] - Legislativa ošetřující podmínky provedení umělého přerušení je kontroverzním tématem, které je opakovaně předmětem bouřlivých diskusí. V poslední době se toto téma opět otevřelo na Slovensku, v Polsku, ale i v České republice. ::Rovné příležitosti::

Ženy na vlnách

.........

22. 8. 2003 - Vyhnání nadnárodních zlatokopů z Čech - Kauzy ekologického hnutí IV.

[Sedmá generace] - Čtvrtý díl seriálu o významných kauzách českého ekologického hnutí připomíná vítězný boj ekologických organizací s nadnárodními těžařskými společnostmi. Na závěr připojujeme příběh Františka Stíbala, starosty Kašperských hor v době, kdy obci hrozilo otevření zlatého dolu. ::Účast na rozhodování::

Těžba zlata

.........

15. 8. 2003 - Arnika na Konopišti představí Tým Bořena

[Arnika] - Informační stan Arniky s výstavou o činnosti Týmu Bořena obohatí program folkového festivalu Setkání 2003 - Konopiště. Stan bude přístupný veřejnosti v areálu festivalu v sobotu 16. srpna od 10:00 do 20:00 hodin.
::Právo na informace::.........

15. 8. 2003 - "Imagine: A Human Rights Tour" v Brně

[Právo vědět] - "Imagine: představ si, že všichni lidé mohou žít ve světě, kde je mír, spravedlnost, svoboda a důstojnost." Takto – částečně slovy Johna Lennona – provází svou stodenní cestu po Evropě za lidská práva modrý autobus Amnesty International, který dnes přijel do Brna a až do pátečního večera bude stát na Moravském náměstí. Akce má veřejnost seznámit s prací Amnesty a vysvětlit, co jsou lidská práva a kde všude jsou porušována; především má ale upozornit na hrubé porušování lidských práv v Rusku.

::Právo na informace::.........

13. 8. 2003 - Právo na informace ve veřejné správě: principy vs. praxe. 3.část – Procedurální náležitosti přístupu k informacím – práva a povinnosti (anotace článku Ing.D.Špačka z časopisu Veřejná správa č.29/2003)

[Veřejná správa] - Vybrané právní předpisy rozeznávají v souvislosti se zpřístupňováním informací různá práva a povinnosti, které plynou jak adresátům veřejné správy, tak i subjektům veřejné správy. Některé z těchto práv a povinností mohou významným způsobem realizaci práva na informace stranou občanů napomoci, jiná mohou proces poskytování informací zpomalit nebo zastavit. ::Právo na informace::.........

13. 8. 2003 - Právo na informace ve veřejné správě: principy vs. praxe. 2.část – Neveřejné informace (anotace článku Ing.D.Špačka z časopisu Veřejná správa č.25/2003)

[Veřejná správa] - Skupinu neveřejných informací představují ve vybraných státech takové údaje, které samotné zákony, které upravují obecný rámec přístupu k informacím ze své působnosti osvobozují.
Neveřejnost určitých informací významným způsobem limituje svobodu informací a může být v rozporu s idejemi svobody informací.
::Právo na informace::.........

Předchozí | 1 | .. | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

sobota 8. prosince 2018 08:00 - neděle 8. prosince 2019 11:00 - Praha
Zkouška k občansví nanečisto [cz,  mkc]

Chcete zažádat o české občanství? Připravujete se na zkoušku z češtiny na úrovni B1 a na zkoušku z českých reálií? Přijďte si je k nám vyzkoušet! Praktickým seminářem Vás provede zkušená lektorka, která u zkoušek působí jako hodnotitelka. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre, Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

sobota 8. prosince 2018 09:30 - neděle 8. prosince 2019 17:30 - Praha
Public integration course Welcome to the CR in Prague [en]

We invite you to participate in the FREE immigration course „Welcome to the Czech Republic“ in Integration Centre Prague (Žitná 51, 11000 Praha 1). Please kindly note that this course is NOT intended for the EU nationals. 

• místo: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague Žitná 1574 / 51, 110 00 Praha
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

středa 12. prosince 2018 19:40 - čtvrtek 12. prosince 2019 21:30 - Praha
Bla Bla Land: pojďme si spolu promluvit [cz,  mkc]

Současný svět je multikulturní společností se svými podobnostmi a rozdíly. Nás to zajímá a fascinuje. Rádi potkáváme nové lidi a bavíme se s nimi o všem v češtině. Poznali jste sebe? V takovém případě přijďte do našeho mimořádného Talk Shopu! 

• místo: Kurzy češtiny pro cizince/Czech for foreigners, Karlínské náměstí 7, 18600 Praha
• pořádají: Centrum pro integraci cizinců/Centre for integration of foreigners
• kontakt:

.........

čtvrtek 13. prosince 2018 18:00 - pátek 13. prosince 2019 19:00 - Praha
Interkulturní setkání: procházka vánoční Prahou [cz,  mkc]

Srdečně Vás zveme na poslední interkulturní setkání v tomto roce, které proběhne ve čtvrtek 13. prosince formou procházky po vánoční staré Praze. Poznáte ty nejkrásnější místa Prahy obohacené o kouzelnou atmosféru Vánoc. Dozvíte se mnoho zajímavostí ohledně vánočních svátků v Česku i v jiných zemích. Společně tak budeme mít možnost poznat nové lidi a sdílet své zkušenosti. Setkáme se v 18:00 hodin před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).

• místo: Sraz před Divadlem Hybernia (náměstí Republiky 3/4, 110 00 Nové Město).
• pořádají: SIMI (Sdružení pro integraci a migraci)
• kontakt:

.........

pondělí 17. prosince 2018 18:30 - středa 18. prosince 2019 20:00 - Praha
Language Café: Christmas Edition [en]

Do you know how Czech people celebrate Christmas? What are our traditional Christmas words? Let's know a little bit more about Vánoce (Christmas izn Czech). We have prepared for you Language café, where lectors from Charles University will teach you Czech words, they will tell you more about our habits and you will have a chance to taste typical Czech Christmas candy!

• místo: Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2/1, 110 00 Praha
• pořádají: ESN CU Prague
• kontakt:

.........

úterý 18. prosince 2018 17:00 - středa 18. prosince 2019 23:30 - Praha
Oslava Dne migrantů - máme co slavit! [cz,  en,  mkc]

Již potřetí pojďte s námi oslavit Mezinárodní den migrantů a pestrou tvář naši země! V letošním roce navíc slavíme 15 let působení Migračního Konsorcia a chceme 18. prosince připít na práci všech kolegyň a kolegů z našich členských organizací. 

---------
Come to our third annual International Migrants Day celebration! This year we are also celebrating the 15 years that the Czech Migration Consortium has been helping migration-focused NGO cooperate and work to improve Czech society. 

• místo: VILA Štvanice, Štvanice 858, Praha
• pořádají: Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR
• kontakt:

.........

středa 6. března 2019 17:00 - středa 18. prosince 2019 19:00 - Praha
Konverzační klub na Praze 13 [cz,  mkc]

Přijďte si procvičit své znalosti češtiny! Integrační centrum Praha navazuje na úspěšný kurz interkulturních setkání na Praze 13. Kurz je určen primárně pro mírně pokročilé (úroveň A2/B1) obyvatele MČ Praha 13. V rámci něj se zaměříte na praktickou komunikaci v každodenních situacích a naučíte se lépe rozumět českému prostředí a zvykům. Akce probíhá každou středu od 17: do 19:00 v Městské knihovně v OC Lužiny.

• místo: Obchodní centrum Lužiny, Archeologická, 15500 Stodulky, Hlavní Město Praha, Czech Republic
• pořádají: Integrační centrum Praha / Integration centre Prague
• kontakt:

.........

Širší přehled akcí v občanské společnosti najdete v Kalendáři akcí Econnectu-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz