Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
23. 7. 2003 - Helen Benedict: To není vaše vina!

PRAHA [Econnect] - Podtitul knihy Helen Benedictové zní Rádce pro ženy, muže, dospívající, jejich přátele a rodiny jak se vyrovnat se sexuálním napadením. Benedictová ji věnovala všem, kdo tuto knihu potřebují. Nakladatelství One Woman Press tak po sérii beletristických i naučných knih přichází s vysloveně praktickou příručkou.

One Woman Press, nakladatelství a vydavatelství Marie Chřibkové
Znásilnění: historický kontext a genderové stereotypy
Novinky ve Feministickém internetovém knihkupectví


.........

18. 7. 2003 - Další stavební povolení na dálnici D8 je zrušeno

[Econnect / Děti Země] - Poslední úsek dálnice D8 u státních hranic v Krušných horách nemá nyní ani jedno pravomocné stavební povolení. Krajský úřad v Ústí nad Labem totiž na začátku července zrušil na základě odvolání Dětí Země již třetí stavební povolení. Děti Země ve svých odvoláních i dalších akcích upozorňují na nezákonnosti a chyby úředníků, které přípravu dálnice D8 od počátku provázejí. ::Účast na rozhodování::

Stránky Dětí Země k dálnici D8
Stránky k dálnici D8 na Econnectu


.........

18. 7. 2003 - Ženy jako symboly krásy, mateřství a rodinné pohody

[Feminismus.cz] - Strážkyně domácí krbu. Sexuální ďáblice. Nahé ženské tělo ležící na karosérii luxusního auta. Maminka, která dětem připraví vždy ten správný a zdravý nápoj, protože „maminka vždy ví“ (Tang). Má po ruce i prací prášek, který vypere zablácené tričko. Vždy rozesmátá a upravená mladá žena, která doporučí nejlepší barvu na vlasy, krém proti vráskám a nakonec i aviváž. Ukáže vám, jak se stát neodolatelná, mít vlasy „jiskřivější a zářivější“ (head and shoulders) a „udržet si postavu podle svých představ i po Vánocích“ (Vitalinea). Toto vše je žena v českých reklamách. ::Rovné příležitosti::

Jazyk a média na obcan.ecn.cz
ENAWA síť organizací, která se snaží o integraci feministické analýzy do práce s informacemi


.........

10. 7. 2003 - Na radnicích (ne)eticky?

PRAHA [Oživení] - Zastupitelé jediné městské části (MČ) v Praze, Praha – Dolní Chabry mají etický kodex (EK). Podle etického kodexu pro zaměstnance Magistrátu hl. m. Prahy si jej připravili tamní zastupitelé. O jeho přijetí uvažují v hl. m. Praze a v městských částech Praha 4, Praha 5, Praha - Čakovice, Praha - Dolní Měcholupy, Praha - Suchdol, Praha - Újezd. Členové 57 zastupitelstev tak rozhodují bez etického kodexu. ::Účast na rozhodování::

Podrobnosti k projektu Etické kodexy zastupitelstev

.........

4. 7. 2003 - Budou se mít maminky s dětmi lépe?

PRAHA [Econnect] - Přivýdělek v libovolné výši pro seniory a ženy na mateřské dovolené slibuje návrh reformy veřejných financí, který v pondělí 23. 6. 2003 schválila Špidlova vláda na zámku v Kolodějích. Pokud návrh schválí parlament, nebudou muset od začátku příštího roku ženy na mateřské dovolené shánět fiktivní jména a k mateřskému příspěvku 2500 Kč měsíčně si budou moci bez omezení přivydělat legálně.

Centrum aktivního mateřství
Asociace požaduje zlepšení podmínek pro rodiče s dětmi


.........

27. 6. 2003 - Zastupitelé rozhodli o Pankráci nedemokraticky

PRAHA [Arnika] - Na svém včerejším zasedání rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy o prodeji pozemků na Pankrácké pláni společnosti Pankrác Shopping Center. Ta chce na Pankráci stavět obří nákupní centrum. Do městské pokladny sice přibude 56 miliónů korun, v diskusi však nesměli vystoupit všichni zastupitelé a dokonce žádný představitel občanů. ::Účast na rozhodování::

Při povolování nových silnic pro mrakodrapy na Pankráci porušil magistrát zákon

.........

23. 6. 2003 - Kniha, která vám pomůže při komunikaci s úřady

PRAHA [Econnect] - Politici a úředníci nezřídka mluví o informovanosti, o komunikaci s veřejností, o zapojování občanů do rozhodování. Mnohdy to vypadá, že jediné, co chybí, jsou aktivní občané. Zkušenosti z terénu však ukazují, že situace je mnohem pestřejší – není výjimkou, že se na úřadě potká více či méně neochotný úředník s občanem, který nezná svoje občanská práva, neorientuje se ve spleti úřadů a jejich pravomocí. Komunikace v takovém případě nutně vázne, v horším případě končí konfliktem. ::Účast na rozhodování::

Ekologický právní servis

.........

20. 6. 2003 - Lobbování za ženská práva v Evropské unii

PRAHA [Econnect] - European Women´s Lobby (EWL), tedy Evropská ženská lobby, je rozsáhlý koordinační orgán, který sdružuje více jak 300 ženských neziskových organizací z celé Evropské unie a má i několik přidružených členů z kandidátských států. Smyslem EWL je umožnit přímou spolupráci mezi ženskými organizacemi a politickými představiteli na úrovni Evropské unie ::Rovné příležitosti::

European Women Lobby
Evropská Komise pro ženská práva a rovné příležitosti
Rovné příležitosti žen a mužů na stránkách MPSV


.........

19. 6. 2003 - Poslanci budou hlasovat o právech občanů při jednání s úřady

PRAHA [ Ekologický právní servis] - Poslanecká sněmovna bude na své následující schůzi rozhodovat o budoucí podobě správního řádu, který je důležitým zákonem jak z hlediska samotného fungování veřejné správy v ČR, tak s ohledem na ochranu práv a zájmů osob při jednáních s úřady. Poslanci mají na stole dva návrhy – vládní návrh zákona a poslaneckou novelu stávajícího správního řádu. V posledních týdnech se stal favoritem poslanecký návrh, a to u krajů, obcí, nevládních organizací i Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny. ::Účast na rozhodování::

http://www.i-eps.cz/
http://www.psp.cz


.........

18. 6. 2003 - Zveřejněte seznam osob, které chybovaly při rozhodování o veřejných zakázkách

PRAHA [Oživení/ Econnect] - Občanské sdružení Oživení vyzvalo v otevřeném dopise pražského primátora Pavla Béma, aby se zasadil o zveřejnění seznamu lidí, kteří v rámci výkonu své funkce způsobili hlavnímu městu škodu v souvislosti s pochybením při udělování veřejných zakázek. Množství nezákonností odhalil v minulém roce jak externí auditor, tak Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Primátor Bém může ze zákona rozhodnutí rady (o nezveřejnění tohoto seznamu) pozastavit jako nesprávné a postoupit jej zastupitelstvu k projednání. ::Právo na informace::.........

Předchozí | 1 | .. | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ


-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz