Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
9. 5. 2012 - Podle Dětí Země mohla být dálnice D8 za stejnou cenu dříve

[Děti Země] - Stavební firmy mají dnes zahájit výstavbu zbývajících 4,8 km trasy dálnice D8 přes České středohoří s termínem jejího dokončení za 2,5 roku na konci roku 2014. Částečně se tak opakuje stav z listopadu 2007, kdy se výstavba dálnice délky 16,4 km zahájila a měla být hotová za tři roky na konci roku 2010. ::Účast na rozhodování::

Soud zrušil druhé územní rozhodnutí pro dálnici D8 (TZ, 06.03.2012)
Zlom po 10 letech: Stavba D8 přes Středohoří začala (06.11.2007)
Odborné a právní analýzy Dětí Země o D8 (08.03.2005)


.........

3. 5. 2012 - Poslanci odhlasovali děravý zákon. Potřebuje novelu

PRAHA [Zelený kruh/ Econnect] - Poslanci a poslankyně napříč politickým spektrem se 2. května shodli, že zákon o ochraně ovzduší je, vlivem desítek vylobbovaných změn, nedostačující. Přesto jej schválili. Zákon, který odkládá povinnosti velkých továren a elektráren vyčistit své technologie o čtyři roky, a zároveň prakticky bezodkladně zprošťuje 93 % dosud platících znečišťovatelů od poplatků za vypouštění karcinogenních a alergenních látek, je potřeba co nejdříve novelizovat. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Tisková zpráva na webu ZK

.........

25. 4. 2012 - Kroky radního Hudečka směřují k tomu, že Praha bude od roku 2016 bez územního plánu

PRAHA [Strana zelených] - Zastupitelé hlavního města budou ve středu 25.4. hlasovat o zastavení prací na stávajícím konceptu územního plánu a o zahájení prací na novém Metropolitním územním plánu hlavního města Prahy. ::Účast na rozhodování::.........

18. 4. 2012 - Veřejné projednání návrhu Státní politiky životního prostředí ČR

PRAHA [Econnect] - Ministerstvo životního prostředí a Integra Consulting, s.r.o. zvou na veřejné projednání návrhu Státní politiky životního prostředí ČR a posouzení jejích vlivů na životní prostředí (SEA). Setkání se uskuteční ve středu 2. května 2012 od 15h v budově Ministerstva životního prostředí. ::Účast na rozhodování::.........

3. 4. 2012 - Praze hrozí, že bude za 3 roky bez platného územního plánu, Zelení vyzývají náměstka Hudečka ať zveřejní scénář, jak tomu zabránit

PRAHA [Strana zelených] - Zastupitelé hlavního města Prahy ve čtvrtek 29. března posvětili záměr tříletého výzkumného programu na přípravu metodiky a zadání pro nový územní plán Prahy, který bude realizovat externí výzkumná instituce v max. výši 20 milionů Kč. Právě s novou metodikou a s novým zadáním váže náměstek Hudeček přípravu metropolitního plánu Prahy, který má nahradit stávající územní plán. ::Účast na rozhodování::.........

22. 3. 2012 - Autoři jezu na Labi nemohou doložit, že stavba neohrozí přírodní bohatství

DĚČÍN [Arnika - program Ochrana přírody] - Dnes, právě na Světový den vody, končí podávání připomínek k záměru, který má poškodit jeden z nejcennějších úseků dolního Labe. Z dokumentace hodnotící vliv Plavebního stupně Děčín na životní prostředí vyplývá řada alarmujících informací nejen pro labskou přírodu, ale i pro obyvatele Děčína. ::Účast na rozhodování::

Nevyhánějte přírodu a chraňte Labe, vyzývá Arnika
Evropská komise dala českým nevládním organizacím za pravdu
Odbytou a předraženou dokumentaci k jezu vrátilo ministerstvo k přepracování


.........

6. 3. 2012 - Soud zrušil druhé územní rozhodnutí pro dálnici D8

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Krajský soud v Ústí nad Labem na základě žaloby Dětí Země vydal dne 27. února 2012 rozsudek, kterým zrušil územní rozhodnutí pro část dálnice D8 z Lovosic do Řehlovic délky 100 metrů u obce Bílinka, která měla být otevřena dne 21. prosince 2011. ::Účast na rozhodování::

Rozsudek o zrušení územního rozhodnutí pro 100 metrů dálnice D8-0805 (27.02.2012)
Dvě chyby stačily ke zrušení územního rozhodnutí pro D8 (TZ, 30.07.2010)


.........

27. 2. 2012 - Nejvyšší soud potvrdil, že mrakodrapy na Pankráci nevyrostou

PRAHA [Arnika] - Až k Nejvyššímu správnímu soudu dospěl spor o výstavbu mrakodrapů na pražské Pankrácké pláni. Občanská sdružení Ateliér pro životní prostředí, Občanská iniciativa Pankráce, Praha 4 a Pankrácká společnost loni docílila zrušení územních rozhodnutí na dvě věže zvané Epoque zkrachovalé společnosti ECM, v nichž měly být luxusní byty a hotel. ::Účast na rozhodování::

Rozsudek na internetových stránkách NSS
Více o Pankrácké pláni


.........

10. 2. 2012 - Stát prohrál šestý soudní spor o plavební kanál u Přelouče

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Nejvyšší správní soud v Brně ve čtvrtek 19. 1. 2012 zamítl kasační stížnost Ředitelství vodních cest ČR proti rozsudku pardubického krajského soudu, který v únoru 2011 na základě žaloby Dětí Země a Přátel Slavíkových ostrovů zrušil stavební povolení na zařízení staveniště pro plavební kanál u Přelouče. ::Účast na rozhodování::

Podrobnější informace

.........

31. 1. 2012 - Druhý vítězný rozsudek proti odsunu nádraží v Brně

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Městský soud v Praze na základě žaloby Dětí Země – Klubu za udržitelnou dopravu vydal dne 9. ledna 2012 rozsudek, kterým pro nezákonnost zrušil rozhodnutí Ministerstva životního prostředí a usnesení krajského úřadu v Brně, kterým bylo řízení o škodlivém zásahu do biotopů zvláště chráněných druhů živočichů na místě odsunovaného nádraží nesprávně zastaveno. Jde již o druhý soudní úspěch kritiků přesunu nádraží, neboť 12. prosince 2008 Krajský soud v Brně zrušil územní rozhodnutí.
::Účast na rozhodování::

Urbanistické řešení nádraží v centru, Jižního centra a Ponavy (září 2011)

.........

Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 47 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ


-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit