Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
13. 11. 2007 - Obec Vyskytná dostala pokutu za neoprávněné poskytnutí osobních údajů

JIHLAVA/ VYSKYTNÁ [Občanského sdružení Zvony 2007/ Arnika/ Econnect] - Obecní úřad ve Vyskytné nad Jihlavou zneužil osobní údaje. Překročení zákona se dopustil starosta obce Vítězslav Vyvíjal, který předal kopie petičních listin společnosti .A.S.A., jež v katastru obce provozuje skládku. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

TZ na stránkách Arniky

.........

12. 11. 2007 - Vláda projedná návrh novely zákona o vyvlastnění

PRAHA [Econnect/ ČTK] - Ve středu 14. listopadu projedná vláda návrh novely zákona o vyvlastnění. Jejím hlavním cílem je zrychlení výstavby dálnic. ::Účast na rozhodování::.........

29. 10. 2007 - Legislativa - novinky

PRAHA [Econnect/ MŽP] - Do 23. listopadu máte možnost vyjádřit se k návrhu novely zákona č. 695/2004 Sb., o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. ::Účast na rozhodování::

Dokumenty k návrhu novely
Program schůze vlády 29.10. 2007


.........

25. 10. 2007 - Ekologický právní servis vydal publikaci Hluk ve vnějším prostředí a informační leták k vyvlastňování

PRAHA [Econnect/ Ekologický právní servis] - Ekologický právní servis zveřejnil dva významné nástroje sloužící občanům k aktivnějšímu se zapojování do rozhodování o věcech bezprostředně se jich týkajících, ale také o věcech veřejných. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Publikace Hluk ve vnějším prostředí
Informační leták k vyvlastňování


.........

18. 10. 2007 - Největšími znečišťovateli životního prostředí jsou chemičky, hutě a elektrárny

PRAHA [Arnika - Budoucnost bez jedů] - Chemičky, hutě a elektrárny nejvíce znečišťovaly životní prostředí v roce 2006. Chemické továrny se v žebříčcích dostaly na vyšší místa nežli v předchozích letech a vytlačily z nich například elektrárny. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Kampaň Budoucnost bez jedů
Tisková zpráva Arniky - tabulky s žebříčky největších znečišťovatelů podle IRZ


.........

15. 10. 2007 - Pražská ODS tvrdí, že Kaplického knihovna by narušila panorama Prahy více než mrakodrapy

PRAHA [Arnika/ Auto*Mat ] - Knihovna Jana Kaplického na Letné prý poškodí panorama Prahy a měla by se proto odsunout do polí ve Stodůlkách, aby nedělala ostudu. Tvrdí to pražská ODS ústy primátora Pavla Béma a zastupitele Pavla Žďárského. ::Účast na rozhodování::

Více informací
Dopravní stavby v Praze


.........

12. 10. 2007 - Hrozí omezení svobodného přístupu k informacím

PRAHA [Iuridicum Remedium] - Vláda se rozhodla vyhovět nelegitimním požadavkům NATO a EU na omezení přístupu občanů k informacím, které je pro tyto instituce nepohodlné zveřejnit. ::Právo na informace::

Více informací

.........

11. 10. 2007 - Kampaň „Zachraňme Letnou“ pokračuje

PRAHA [Strana zelených] - Na místě bývalého Stalinova pomníku na Letné proběhne v neděli 14. 10. 2007 od 15. 00 protestní exhibice skateboardistů proti plánované výstavbě oceanária. ::Účast na rozhodování::

Více informací + petice

.........

8. 10. 2007 - Novinky - legislativa a ostatní

PRAHA [Econnect] - Opět si Vám dovolujeme nabídnout novinky v oblasti legislativy týkající se životního prostředí. ::Právo na informace-Účast na rozhodování::

Program schůze Vlády ČR dne 10.10.2007
Vládní návrh zákona o předcházení ekologické újmě a o její nápravě a o změně některých zákonů
Dokumenty k návrhu Zákona o ochraně zemědělského půdního fondu a Zákona o odpadech a o změně některých dalších zákonů
TZ MŽP - Zpráva o životním prostředí varuje: Zlepšování se zastavilo


.........

3. 10. 2007 - Mrakodrapy na Pankráci budou možná bez příjezdové silnice. Ministerstvo dopravy zrušilo povolení k rozšíření magistrály.

PRAHA [Arnika/ Ateliér pro životní prostředí/ Občanská iniciativa Pankráce/Pankrácká společnost] - Ministerstvo dopravy potvrdilo některé výhrady občanských sdružení k rozšíření severojižní magistrály v oblasti Pankrácké pláně a zrušilo stavební povolení vydané magistrátem. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 44 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ

Nenalezena žádná zpráva

-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit 

NAVRCHOLU.cz