Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
ZPRAVODAJ - aneb co se děje
 ZPRAVODAJSTVÍ

FILTR KATEGORIÍ
27. 2. 2013 - V Olomouci může vyrůst spalovna odpadů

OLOMOUC [Hnutí Duha Olomouc] - S místem pro spalovnu odpadů počítá návrh nového územního plánu Olomouce. Rezerva pro ni je vyčleněna v Holici. A to i přesto, že Olomoucký kraj plánuje zařízení pro energetické využití odpadu postavit v Přerově. Hnutí DUHA Olomouc považuje myšlenku na vybudování další spalovny v Olomouci za absurdní a sbírá proti tomuto záměru podpisy.
::Účast na rozhodování::.........

8. 2. 2013 - V Klánovicích bude les

PRAHA [Econnect/ Strana zelených] - Výbor územního rozvoje Zastupitelstva hlavního města Prahy dne 7.2. souhlasil s návrhem celoměstsky významné změny, který podala již v roce 2005 městská část Praha-Klánovice. Návrh znamená, že v Klánovicích bude les, a ne golfový areál. Změnu však musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. města Prahy. ::Účast na rozhodování::.........

24. 1. 2013 - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozptýlil pochybnosti ohledně veřejné zakázky na kremační pece

[Oživení] - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil akciové společnosti Služby města Pardubic pokutu 70 000,- Kč za nerespektování zákona o veřejných zakázkách. Uvedená společnost zadala zcela mimo režim zákona zakázku na dodání kremačních pecí pro pardubické krematorium. Oživení s takovým postupem nesouhlasilo a na základě jím podaného podnětu bylo ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zahájeno správní řízení, jehož vyústěním byla sedmdesátitisícová pokuta pro městskou společnost. ::Účast na rozhodování::

Podrobnější informace k celému případu

.........

17. 1. 2013 - Občané Prahy 7 porazili předraženou radnici

PRAHA [Letná sobě!] - Po celonočním sčítání je jasno. Referenda vyhlášeného přípravným výborem se zúčastnilo 44,5 % oprávněných voličů. Z těch voličů, kteří přišli, bylo cca 94% pro finanční limit na novou radnici ve výši 500 milionů, pro soutěž podle zákona, pro dobrou dopravní dostupnost i pro architektonickou soutěž. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

8. 1. 2013 - Děti Země nesouhlasí s logistickým areálem u Žďárku

[Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Děti Země podaly dne 3. 1. 2013 odvolání proti rozhodnutí krajského úřadu v Ústí nad Labem, který povolil výjimku ze zákona ke škodlivému zásahu do biotopů dvanácti chráněných druhů živočichů stavbou logistického areálu CPI Park Ždárek nedaleko dálnice D8. Důvodem bylo nedoložení veřejného zájmu a ani jeho převahy na zničení těchto biotopů. Krajský úřad se navíc podle Dětí Země nezabýval jejich kritickými námitkami. O odvolání bude rozhodovat Ministerstvo životního prostředí. ::Účast na rozhodování::

Více informací
Vizualizace logistického areálu CPI Park Žďárek
Závěry zjišťovacího řízení pro Logistický areál CPI Park Žďárek (29.02.2008)


.........

7. 12. 2012 - Ústavní soud odmítl stížnosti státu ve sporu o stupeň Přelouč

[Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Podle náhodného zjištění Dětí Země odmítl Ústavní soud řešit ústavní stížnost Ředitelství vodních cest ČR proti zrušení územního rozhodnutí v roce 2011 a stavebního povolení pro zařízení staveniště v roce 2012, které se týkají jeho snahy postavit plavební kanál u Přelouče. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

19. 11. 2012 - Začnou mizet parky i aleje? Ministerstvo chce usnadnit kácení

PRAHA [Arnika/ Zelený kruh] - Novela vyhlášky na ochranu stromů, kterou ministerstvo životního prostředí právě poslalo do mezirezortního připomínkování, stromy paradoxně ohrožuje. Tvrdí to Arnika a Zelený kruh. Třístránkovou novelu přitom úředníci připravovali celé tři roky. Hrozí tak, že lidé budou ve svém okolí svědky dalšího kácení alejí v krajině i stromů ve městech a obcích, ničení remízů i parků. Nevládní organizace proto ministerstvo žádají o skutečnou ochranu stromů. Požadavek podpořilo více než 36 tisíc lidí, kteří podepsali petice proti zbytečnému kácení. ::Účast na rozhodování::

Petice Zachraňme stromy
Více informací o ochraně stromů


.........

19. 11. 2012 - Dálnice D8 je bez jednoho stavebního povolení

BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu] - Na základě žaloby Dětí Země z dubna 2010 zrušil Krajský soud v Ústí nad Labem dne 24. října 2012 jedno z dílčích stavebních povolení pro dálnici D8 Lovosice – Řehlovice, které vydal odbor dopravy v Lovosicích a potvrdil odbor dopravy na krajském úřadě. Oba tyto odbory jednaly nezákonně, stejně tak jako stavební odbor krajského úřadu, který nepřezkoumal zákonnost jednoho závazného stanoviska. Rozsudek by ale neměl mít vliv na termín dostavby D8, neboť chybějící objekty lze do dvou let dostavět.
::Účast na rozhodování::

Miroslav Patrik: Oni mají dálnici, my zase pravdu (12.05.2012)

.........

14. 11. 2012 - Lidé kolem Mittalu se konečně v klidu vyspí

OSTRAVA [Ekologický právní servis] - Po více než třech letech soudního řízení soud nařídil ArcelorMittalu do roka omezit hluk ze svých provozů. Rozsudek je zatím nepravomocný a společnost se proti němu může odvolat, obyvatelům v sousedství přesto svítá naděje, že již brzy nebudou rušeni hlukem z hutí. ::Účast na rozhodování::

Více informací

.........

7. 11. 2012 - Blanka II pražské dopravě nepomůže, potvrdil posudek

PRAHA [Auto*Mat] - Stavět v Praze druhý tunel Blanka je v současné době zbytečné, dopravě by to nepomohlo. Vyplývá to z hodnocení vlivů na životní prostředí v takzvaném procesu EIA. Dospěl k němu nezávislý odborník a ministerstvo nyní vydalo závěrečné stanovisko. ::Účast na rozhodování::

Více informací o tunelech Blanka a Blanka II
Dokumentace vlivů Blanky 2 na životní prostředí


.........

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 67 | Další
 KALENDÁŘ AKCÍ


-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit