Obcanská společnost
Hledej
kontakt mapa stránek o projektu zpravodaj
Právo vědět Účast na rozhodování Rovné příležitosti Občan v EU Výchova k občanství Filosofie
    ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI - Dobře vychovaná žena změní dějiny málokdy!
- Příklady z praxe
- Jak na to
- Zákony
- Odkazy
- Slovníček

Příklady z praxe

Jak se v Praze žije rodičům s dětmi?

 1. Úvod
 2. Veřejná doprava
 3. Pěšky Prahou
 4. Cestování autem
 5. Nemocnice a lékařská péče
 6. Úřady, banky
 7. Kulturní a vzdělávací zařízení
 8. Obchody, restaurace, kavárny a cukrárny
 9. Fitness centra
 10. Jazykové (i jiné) školy
 11. Kostely a náboženská zařízení
 12. Mateřská centra a podobná zařízení
 13. Závěr

Cestování autem

Pokud se musí rodič vydat do města autem, bývá problémem parkování. Praha je přeplněná auty, parkovací místa jsou nahuštěná, a tak bývá obtížné vyndat autosedačku s dítětem.

 • Parkovací místa u supermarketů (např. Interspar, Štěrboholy) - Často nemají parkovací místa pro kočárky. Na místech pro invalidy platíte pokutu, jinde jsou auta nahuštěna tak, že nevyndáte sedačku s dítětem z auta.

Závěr:

U našich západních sousedů mají před obchody parkovací místa označená "Frauenparken" - "Ženská parkovací místa", která jsou velice široká. Muži - řidiči se usmívají, že je to proto, aby se na ně ženy trefily. Důvodem jsou ovšem právě ženy, které vozí malé děti.

[Úvod] [Veřejná doprava] [Pěšky Prahou] [Cestování autem] [Nemocnice a lékařská péče] [Úřady, banky ] [Kulturní a vzdělávací zařízení] [Obchody, restaurace, kavárny a cukrárny] [Fitness centra] [Jazykové (i jiné) školy] [Kostely a náboženská zařízení] [Mateřská centra a podobná zařízení] [Závěr]Za správnost textu odpovídá Zuzana Burdová. Poslední aktualizace: 11/20/2008 12:13

-
EU-Town twinning Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

©2003 - 2006 Econnect webhosting, webdesign a redakční systém Toolkit